Haber

Rusya: Lviv’de çok sayıda Alman ve Polonyalı paralı asker öldürüldü

Bakanlık” Teyit edilen verilere göre, 6 Temmuz’da Ukrayna’nın Lviv kentindeki Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Akademisi’ne deniz konuşlu, uzun menzilli, yüksek hassasiyetli silahlarla ateş açması sonucunda orada bulunanlardan çok sayıda kişi öldü. Alman ve Polonyalı paralı askerler yok edildiBEN’ sözlerini kullandı.

özel askeri operasyonBaşından bu yana yaklaşık 4 bin 990 yabancı paralı askerin öldürüldüğünü ve 4 bin 910 yabancı paralı askerin silahlı faaliyetlerini bırakarak Ukrayna topraklarını terk ettiğini kaydeden bakanlık, Rus ordusunun Ukrayna topraklarında kalan paralı askerleri imha etmeye devam edeceğinin altını çizdi.

Ortada bakanlık, Ukrayna ordusunun son 24 saat içinde Donetsk, Krasny Liman, Güney Donetsk ve Zaporozhye’ye saldırmak için başarısız girişimlerde bulunduğunu kaydetti.

Donetsk tarafındaki çatışmalarda Bakanlık, Krasny Limanı yönünde 280’den fazla, yaklaşık 170 olduğunu söyledi. Güney DonetskVe ZaporozhyeKupyansk yönünde yaklaşık 190, Kupyansk yönünde yaklaşık 110 ve Herson yönünde 30’dan fazla kişinin öldürüldüğü bilgisini paylaştı.

tepebasihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu