İş

7 girişim, Guild’in sekizinci dönemini başarıyla tamamladı

Kuveyt Türk’ün yenilikçi ve yenilikçi fikirleri desteklemek ve ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla kurduğu Lonca Girişimcilik Merkezi’nin sekizinci devir programı tamamlandı. Yüzlerce başvuru arasından seçilerek programı başarıyla tamamlayan 7 işletmeyi mezun eden Lonca’nın desteklediği girişim sayısı 80’e yükseldi.

Teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin proje fikirlerini sürdürülebilir bir modelle ticari faaliyetlere dönüştürmelerini sağlayan Lonca Girişimcilik Merkezi, düzenlediği demoday etkinliği ile sekizinci turunu tamamladı. 21 Haziran 2023 Çarşamba günü Lonca Girişimcilik Merkezi’nde düzenlenen Lonca Demoday etkinliğinde startup’lar yatırımcıların karşısına çıktı. Kuveyt Türk ve iştirakleri yönetici ve çalışanları, yatırım kümeleri, mentorlar ve melek yatırım ağlarından temsilcilerin katıldığı etkinlikte, girişimciler başarıya giden yolda geçirdikleri serüvenleri katılımcılara anlattı.

 

Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan girişimciler yararlanabilecek

Girişimlerin proje fikirlerine odaklanmasını önemseyen Lonca Girişimcilik Merkezi, program süresince her girişime 80 bin TL’ye kadar nakdi hibe, cihaz geliştiren girişimlere ise ekstra 20 bin TL’lik Ar-Ge desteği sağladı. Dokuzuncu devirle birlikte Lonca, girişim başına nakdi hibeyi toplamda 125 bin TL’ye çıkardı. Lonca’nın sekizinci dönem hızlandırma programı kapsamında girişimcilere ulusal ve uluslararası yarışmalara katılım, 10 bin dolarlık sanal sunucu, alanında uzman kişilerden mentorluk ve danışmanlık, pazarlama ve tanıtım altyapısı verildi. Ayrıca KT Portföy’ün startup’lara yatırım yapmak amacıyla kurduğu ve Kuveyt Türk’ün 75 milyon TL kaynak ayırdığı Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na Lonca’dan mezun olan girişimciler öncelikli başvuru yapacak.

 

“Girişimcilere bugüne kadar 3 milyon TL nakdi hibe desteği sağladık”

Kuveyt Türk Strateji ve İnovasyon Kümesi Yöneticisi ve Lonca Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Selman Ortaköy, Demoday etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Kurulduğumuz 2017 yılından bu yana işletmelerimize 3 milyon TL nakdi hibe sağladık. Sekizinci devirle birlikte hibe oranını yükselterek ve yatırım fırsatları sunarak teşebbüslere desteğimizi artırdık. Kuveyt Türk’ün 75 milyon TL kaynak ayırdığı KT Portföy tarafından yönetilen Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, başta Lonca mezunları olmak üzere ekosistemdeki tüm girişimcilere yatırım yapmaya devam ediyor. Öte yandan Ar-Ge desteği gibi cihazlar geliştiren girişimcilerimize ve özellikle FinTech’lerin API altyapımızı kullanması için birçok ayrıcalık sunuyoruz. Kuveyt Türk ile proje geliştirme fırsatı da girişimcilerimize sunduğumuz diğer ayrıcalıklar arasında yer alıyor. Lonca Girişimcilik Merkezi’nden mezun olan işletmelerden ülkemize, ekonomimize ve müşterilerimize faydalı olacağını düşündüğümüz uygulamaları tasarlıyor ve iş süreçlerimize dahil ediyoruz. Belirli teşebbüslerin iş ve hizmetlerini müşterilerimizle buluşturarak her iki tarafa da fayda sağlamakta; işletmelerimizin potansiyel müşterilerine ulaşmalarında köprü olurken, müşterilerimiz için hizmet çeşitliliğimizi de arttırıyoruz. Girişimcilik alanındaki bu faaliyetlerin ülkemize ve geleceğimize yapılan en değerli yatırımlardan biri olduğuna inanıyoruz. Bu vesileyle sekizinci dönemi başarıyla tamamlayarak mezun olan işletmelerimize başarılar diliyorum.”

 

Lonca Girişimcilik Merkezi’nin sekizinci dönem kuluçka programını başarıyla tamamlamış olmak 7girişimler ve faaliyet alanları:

Harry:Tekstil atıklarından geri dönüşüm yaparak ekonomik, sağlıklı ve çevreci bina cephe ısı yalıtım malzemeleri üreten bir işletmedir.

Mikrohobist:Geleceğe inançla tarım yapabilmek için ekolojik döngüden ilham alan sürdürülebilir postbiyotik bitki geliştirme ürünleri üretirken aynı zamanda verimsiz toprakları canlandıran bir girişimdir.

Havuzlu:Aynı güzergah üzerinde araçlı ve araçsız seyahat eden bireylerin bir arada ulaşmasını sağlayan yapay zeka ve derin öğrenme entegrasyonuna sahip taşınabilir bir uygulamadır.

Soru:İşletmeler için tasarlanmış, işletmelerin LiveChat, WhatsApp, Instagram, Facebook, Telegram, Twitter, SMS ve hatta e-posta gibi tüm saygın kanallardaki pazar yerlerinden gelen müşteri mesajlarını, yorumlarını ve müşteri sorgularını kolayca yönetmesine olanak tanıyan, bulut tabanlı çok kanallı bir müşteri iletişimi. tek ekran ve otomasyon platformu.

Robeff: İç ve dış mekan kullanımına uygun elektrikli sürücüsüz dağıtım robotları geliştiren bir teknoloji firmasıdır. Gelişmiş otonom sürüş algoritması ve fonksiyonel tasarımı ile orta ve son kilometre teslimat süreçleri için çözümler sunar.

Keşif:En iyi yetenekleri ekibine katmak isteyen firmalar ile duruma ve şirket kültürüne en uygun adayları sunan yetenek avcılarının buluştuğu bir platformdur.

Wearintel’ler:Sanayi ve lojistik alanında gerçekleştirilen stok, üretim, montaj ve dağıtım süreçlerini akıllı sistemler ile dijitalleştirerek işçilik/işçi maliyetlerini düşürmeyi, üretim/lojistik faaliyetlerinin hızını artırmayı ve iş güvenliğini artırmayı hedefleyen bir kuruluştur.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

cerkezkoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu