Ekonomi

Şafak Öner, Abdi İbrahim Üretim ve Tedarik Grup Başkanı Oldu

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, yönetim kadrosuna deneyimli bir ismi daha ekledi. Uluslararası markalarda üst düzey görevlerde bulunan Şafak Öner, Abdi İbrahim Üretim ve Tedarik Kümesi Lideri olarak atanmıştır.

111 yıldır hayatı güzelleştirme misyonuyla faaliyet gösteren Abdi İbrahim, üst yönetim kadrosunu büyütmeye devam ediyor. Bu kapsamda Üretim ve Tedarik Kümesi Lideri olarak Şafak Öner atanmıştır. Öner, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel iş hayatında; Roche’ta Tedarik Zinciri Müdürü, Bayer’de Üretim Müdürü, Dow Chemicals’da Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Proje Müdürü, Bayer’de Endonezya Tedarik Merkezi Lideri, Novartis’te Küresel Katı Üretim Lideri ve Zentiva’da Endüstriyel Operasyonlar Lideri (COO) değerli sorumluluklar üstlendi. üst düzey görevlerde.

İlaç departmanında 24 yılı aşkın deneyime sahip olan Şafak Öner, Abdi İbrahim’deki yeni görevinde tedarik zincirinin stratejik hedeflerinin belirlenmesi, tedarikçi yönetimi, lojistik uyum, stok ve risk yönetimi konularında şirkete katkı sağlayacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu