Haber

Polonya Başbakanı: Ülke topraklarının her karışını savunacağız

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ise vatandaşların kendilerine güvenmeleri gerektiğini belirterek, “Ülke topraklarının her karışını savunacağız. Bunu dünya tarihinin en güçlü askeri ittifakı olan NATO ile yapacağız.” söz konusu.

Morawiecki, Polonya’nın Kielce kentinde yaptığı konuşmada Rusya’yı hedef aldı.

Rusya’nın yıkılan imparatorluğunu yeniden inşa etmeyi planladığını iddia eden Morawiecki, “Kremlin propagandacıları Rusya’nın Polonya’ya yönelik düşmanca niyetini gizlemiyor. Öncelikle ordunun modern silahlanmasına odaklanmalıyız.” ifadesini kullandı.

Polonyalıların kendilerini güvende hissetmeleri gerektiğini vurgulayan Morawiecki, “Ülke topraklarının her karışını savunacağız. Bunu dünya tarihinin en güçlü askeri ittifakı olan NATO ile yapacağız. Bunu Polonya ordusunu ve silahlarını genişleterek yapacağız.” Bunu müttefiklerimizle işbirliği içinde yapacağız.” dedi.

Morawiecki, Belarus’a işaret ederek, Polonya’nın “hiçbir şekilde öngörülemez” bir ülkeyle komşu olduğunu söyledi. “Coğrafi konumumuzun sonuçlarının ne olduğunu görüyoruz, bu nedenle Polonya ordusunun tüm silahlanma programını güçlendiriyoruz.” söz konusu.

kale-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu