Haber

Evlilik kredisi ne zaman verilecek? 2 yıl ödemesiz 150 bin TL faizsiz kredi için hazırlıklar tamamlandı.

Merakla beklenen 150 bin liralık faizsiz evlilik kredisinin detayları belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 2 yıl ödemesiz evlilik kredisi alabilmek için yaş şartı bulunduğunu belirtti.

”HAZIRLIKLAR TAMAM”

Yeni evli gençlere kredi sağlayacak Aile ve Gençlik Bankası için yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Göktaş, şu bilgileri paylaştı:

“Deprem bölgesi için pilot projeye başlıyoruz. Sonra genişleteceğiz. Gençlerimizin beklediği müjdeydi. Bu da Meclis’in takdirinde. Ama en kısa zamanda hayata geçireceğiz. Bütün kriterleri oluşturduk, artık bütün altyapı hazır.”

EVLİLİK KREDİSİ 2 YILLIK İADE OLACAK!

Bakan Göktaş, 4 yıl vadeli kredinin 2 yıl ödemesiz dönemli olacağını ve sıfır faizle verileceğini söyledi.

Yönetmelik çıkarılması gerektiğini belirten Göktaş, pilot alandan başlama nedeninin ise deprem bölgesindeki gençlere destek vermek olduğunu kaydetti.

EVLİLİK KREDİSİ İLE ANLAŞABİLİRSİNİZ!

Faizsiz evlilik kredisinin kriterlerini anlatan Bakan Göktaş, “18-27 yaş gibi ama bunların hepsi Meclis’te görüşülecek. Gelir kriteri var, yaş kriteri var. Katılmamak” dedi. Belli suçlarda bulunmak ve deprem bölgesinde yaşamış olmak… Bu kriterleri karşılayan herkes bundan yararlanabilecek.” söz konusu.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Kabinenin ardından gazeteciler “Bu ay içinde yayınlanmasını bekliyor muyuz?” diye sordu. Soruya Göktaş, “Önümüzdeki günlerde Meclis’e gelecek. Tüm çalışmalarımızı tamamladık. Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz.” Cevap verdi. Buna göre; Aralık ayı civarında yeni evlilere faizsiz evlilik kredisi verilmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu