Ekonomi

Chardan, güçlü dördüncü çeyrek nedeniyle Outlook Therapeutics’i Satın Alma’ya yükseltti

Perşembe günü, Chardan Capital Markets, Outlook Therapeutics, Inc. (NASDAQ:OTLK) hakkındaki duruşunu Nötr’den Satın Alma notuna revize etti ve fiyat hedefini 3,00 $ olarak belirledi. Kompleks monoklonal antikorların geliştirilmesine odaklanan biyofarmasötik şirketi, yakın zamanda 31 Aralık 2023’te sona eren 2024 yılının ilk mali çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı.

Outlook Therapeutics çeyreği 10,4 milyon dolar nakitle tamamladı. Ocak ayında şirket, yaklaşık 160 milyon dolar brüt gelir yaratabilecek değerli bir tahsisli satışın duyurusunu yaptı. Bu, nominal hisselerin satışından elde edilecek 60 milyon doları ve varantların kullanılması yoluyla elde edilecek ilave 100 milyon doları da içeriyor. Sürecin hissedarların onayına bağlı olarak Mart ayında tamamlanması bekleniyor.

Özel tahsisten elde edilmesi beklenen sermayenin ve ilgili varantların daha sonra kullanılmasının, NORSE 8 denemesinin tamamlanmasını yeterli şekilde finanse etmesi beklenmektedir. Ek olarak, fonların, Outlook Therapeutics’in tescilli oftalmik formülü Lytenava için Biyolojik Lisans Başvurusunun (BLA) yeniden sunulmasını sağlaması ve düzenleyici onay bekleyen ticari lansmanını desteklemesi bekleniyor.

Chardan Capital Markets, mali belirsizliklerin çözümünü ve Lytenava BLA’nın yeniden sunulmasına ilişkin açık düzenleyici kuralları öne sürerek şirketin beklentileri hakkındaki iyimserliğini dile getirdi. Analistin yorumunda, bu gelişmelerin Outlook Therapeutics’in risk-ödül profilinin iyileşmesine katkıda bulunan, dolayısıyla not ve fiyat hedefinde artış sağlayan temel faktörler olduğu vurgulandı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu