Haber

Canan Kaftancıoğlu: “Teröre, Terörizme İnat; Daha Çok Demokrasiyi Çoğaltmaya İhtiyaç Duyduğumuz Günlerdeyiz”

Haber: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: ADEM KARABAYIR

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç ve beraberindeki heyetle birlikte, İstiklal Caddesi’nde bombalı terör saldırısının yaşandığı yere karanfil bıraktı. Kaftancıoğlu, “Biz bu süreçte teröre inat, terörizme inat daha çok yan yana durmaya, daha çok kucaklaşmaya ve demokrasiyi hep beraber daha çok çoğaltmaya ihtiyaç duyduğumuz günlerdeyiz” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç ve beraberindeki heyet ile birlikte; dün İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki bombalı terör saldırısının yapıldığı yere karanfil bıraktı. Kaftancıoğlu, atakta hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla, ailelerine sabır ve başsağlığı; yaralananlara da acil şifalar diledi.

“Biz bugün; milletvekilimiz, Parti Meclisi üyemiz, ilçe başkanlarımız ve il yönetimcilerimizle birlikte bir kez daha terörün yaşandığı yerde, terörü lanetlemek üzere bir araya geldik” diyen Kaftancıoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Çünkü terör nereden ve kimden gelirse gelsin, ne yazık ki Ecrin bebek üzere 3 yaşındaki çocuklarımızın, evlatlarımızın, vatandaşlarımızın kaybına; hatasız, pak insanların kaybına sebep oluyor.

Biz bu süreçte teröre inat, terörizme inat; daha çok yan yana durmaya, daha çok kucaklaşmaya ve demokrasiyi daima bir arada daha çok çoğaltmaya gereksinim duyduğumuz günlerdeyiz.

Bu nedenle acının olduğu günlerde kelamın çok kararı kalmıyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir sefer daha terörü lanetleyerek, ömrünü kaybedenlerin önünde ve tekrar yaşanmamasını dileyerek hürmetle eğiliyoruz.

Yaklaşık 9 yıl evvel Şişhane’de, yarın hatta 9. yılı… Bir kez daha terör saldırısıyla üzülmüştük. Beyoğlu gibi İstanbul’un dünya çapında bilinen ve hepimizin bildiği bir yerde terör saldırısının gerçekleşmiş olması, bizlerin daima birlikte birlik ve beraberlik içinde olma zorunluluğunu bir defa daha ortaya koyuyor. Bu sağduyuyla daima birlikte bugün liderlerimizle birlikte terör lanetlemek üzere geldik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu