Teknoloji

Apple’dan Katlanabilir Ekranlı MacBook Pro

Uzun bir süredir Apple’ın katlanabilir bir MacBook üreteceği haberleri gündemde dolaşıyordu. Şimdi ise Ar-Ge sürecinde olduğu belirtilen Macbook’un fiziksel bir klavyeye sahip olup olmayacağı merak konusu oldu.

Apple katlanabilir bir MacBook ile gelebilir

Dev teknoloji şirketi Apple’ın rakiplerine göre geride kaldığı nokta, katlanabilir ekranlı cihazlar olarak dikkat çekiyor. Kimileri Apple’ın bu konuda vizyonsuz davrandığını söylerken kimileri ise Apple’ın teknoloji büyük olmadıkça adım atmayacağını savunuyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Apple, katlanabilir ekran teknolojisine büyük yatırımlar yapmayı hedefliyor. Farklı kaynaklara göre cihazın 2024 yılında tanıtılması, 2026-2027 yıllarında piyasaya çıkması, 20.25 inçlik OLED ekrana sahip olması ve katlandığında 15.3 inçlik bir ekran boyutu sunması bekleniyor. Katlanabilir MacBook modelinin M3 işlemci ile tanıtılacağı varsayılıyor.

Araştırmalara göre Apple, MacBook’larda fiziksel klavyeyi tamamen kaldırmayı hedefliyor. Apple, fiziksel klavyenin bir işe yaramadığını ve yeni dijital klavyenin herkese hitap edeceğini belirtiyor. Bu sayede tamamen klavyesiz cihazlarla rekabet etmek mümkün oluyor. Patent görsellerine göre Apple’ın yeni bilgisayarları, Dell’in çift ekranlı dizüstü bilgisayarı gibi görünebilir. Ancak patent bilgilerine göre ikinci ekranın tek görevi dokunmatik yüzey ve klavyeyi görüntülemek olacak. Bu sayede Apple, kullanıcılara tercih ettikleri klavye formunu seçme fırsatı sunacak. Patentte yer alan diğer teknik bilgiler arasında ekrandaki tuşlara dokunulduğunda titreşim ve geri bildirim gönderilmeyeceği bilgisi de yer alıyor.

haber-digor.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu