Haber

TFF Tahkim Kurulu, Beşiktaş ve Fenerbahçe yöneticilerine verilen cezaları onadı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) Beşiktaş Kulüp Başkanı Ahmet Işık Çebi ve Fenerbahçe için verdiği 49 gün 21 gün hak mahrumiyeti ve para cezalarını onadı. yöneticiler Selahattin Baki ve Ahmet Ketenci.

TFF’den yapılan açıklamaya göre, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Parıltı Çebi’nin PFDK’nın 11 Nisan tarihli kararına yaptığı itirazı inceleyen Tahkim Kurulu, yaptığı açıklamalarda sportmenliğe aykırı hareket ettiği gerekçesiyle 200 bin lira para cezası verilmesine karar verdi. 5 Nisan’da kulübün resmi web sitesi. Herhangi bir yanlışlık bulunamadı.

Kurul, aynı gün kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamalarda yer alan sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle Başkan Ahmet Nur Çebi hakkında 21 gün hak mahrumiyeti ve 50 bin lira para cezasına çarptırıldığına da karar verdi. Defalarca TFF’nin ve yetkili kurulların prestijinin zedeleneceğini ve futbolda düzensizliğe teşvik edileceğinin anlaşıldığı gerekçesiyle onayladı.

Başkan Çebi’nin 13 Nisan’da PFDK’nın kararına yaptığı itiraza övgüde bulunan Kurul, Çebi’nin 10 Nisan’da sporcuya aykırı davranışları, hakem ve diğer maç görevlileriyle ilgili açıklamaları nedeniyle 66 bin 500 kişiye 28 gün hak mahrumiyeti verdi. TL para cezasında onay yoluna gitti.

Fenerbahçeli yöneticilerin cezası onandı

PFDK’nın Fenerbahçe Kulübü yöneticileri Selahattin Baki ve Ahmet Ketenci ile ilgili 18 Nisan tarihli kararına yaptığı itirazı inceleyen Tahkim Kurulu, 21 gün hak mahrumiyeti kararlarında herhangi bir isabetsizlik görmediklerini ve İki yöneticiye sportmenliğe aykırı hareketlerinden dolayı 50 bin lira para cezası verildi. bir karar verdi.

Kurul, Fenerbahçe taraftarlarının sebep olduğu saha olayları nedeniyle bazı seyircilerin kartlarının bloke edilmesi ve bir sonraki maça girmelerinin engellenmesi kararına yapılan itirazları da 56 bin lira para cezası ile reddetti.

Tahkim Kurulu, tüm onay kararlarını oybirliğiyle kabul etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu