Ekonomi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Beton Üretimiyle 162 Milyon TL Tasarruf Sağladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu 4 beton santralinde 262 bin metreküp beton üretimiyle yaklaşık 162 milyon lira tasarruf sağlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Elde ettiğimiz tasarruf şehrimize yatırım olarak dönüyor. Attığımız her adımda ‘yüksek verimlilik’ sağlamayı hedefliyoruz.”

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ve kırsal kesimde ulaşım altyapısını güçlendirirken, kendi ekibi, ekipmanı ve kendi ürettiği ürünler sayesinde elde ettiği yüksek verimlilik ve tasarrufla da örnek teşkil ediyor. ‘2024 yılında yol sorunu olan mahalle kalmayacak’ hedefine çok yaklaşan Büyükşehir Belediyesi, yol yapım çalışmalarını kendi imkanlarıyla gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılında Kavak, İlkadım, Çarşamba ve Bafra ilçelerinde kurduğu 4 beton santralinde bugüne kadar toplam 262 bin metreküp beton üretilerek yaklaşık 162 milyon lira tasarruf sağlandı.

162 milyon tasarruf

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘Kent merkezi ve kırsala eşit hizmet’ unsuruyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Yol çalışmalarını kendi imkanlarımızla yürütüyoruz. Şehrimizin ulaşım altyapısını güçlendiriyoruz. Beton yollarla. Kurduğumuz tesislerde üretilen malzemeyle beton yol yapıyoruz. 4 beton santralinde yaptığımız üretimle 162 milyon TL tasarruf sağladık. Yaptığımız tasarruflar şehrimize yatırım olarak geri dönüyor. Attığımız her adımda ‘yüksek verimlilik’ sağlamayı hedefliyoruz. Elde ettiğimiz veriler de bunu yansıtıyor” dedi. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu