Haber

Putin’den Türkiye emri! Rus arama kurtarma gruplarının sayısı artıyor

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Putin’in Rusya Acil Durumlar Bakanı Aleksandr Kurenkov’a 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bina enkazlarında arama kurtarma çalışması yapan Rus kümelerinin sayısını artırma talimatı verdiği belirtildi. merkez üssü Kahramanmaraş’tır.

RUS ARAMA KURTARMA GRUBU SAYISI ARTIYOR

Bugün Rusya’dan Türkiye’ye 50 kişilik bir grup ve 11 doktor daha gönderildiği hatırlatılarak, gönderilen Rus uzman sayısının 150’yi geçtiği belirtildi.

Ekiplerin Kahramanmaraş’ta kamp kurduğunun aktarıldığı açıklamada, uzmanların enkazı incelemek ve kaldırmak için iki gündür çalıştıkları kaydedildi.

“40’TAN FAZLA DOKTOR TIBBİ YARDIM SUNMAYA HAZIR”

Açıklamada, ” Acil servis alanına tedavi, ameliyat ve yoğun bakım ünitelerinin bulunduğu bir sahra hastanesi konuşlandırıldı. 40’tan fazla doktor tıbbi yardım sağlamaya hazır.‘ dahil edildi.

Ayrıca, sarsıntıların ardından İskenderun Limanı’nda çıkan yangını söndürmek için Rusya’nın gönderdiği Be-200 yangın söndürme uçağı, gün boyu devam eden yangının üzerine 60 ton su döktü. bugün gönderilen yeni grubu taşıyan Türkiye’ye ulaştı.

derebucak-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu