Teknoloji

Microsoft, Starfield Etkisiyle Oyun Gelirlerinde Üç Aylık Rekor Kırdı

 
Microsoft, kısmen Starfield’ın piyasaya sürülmesinin de etkisiyle Temmuz-Eylül çeyreğinde gelir rekoru kırdı. Oyun gelirlerinde rekor bir çeyrek elde eden Xbox’ın ana şirketi Microsoft, raporunda oyunlardan 3,9 milyar doların üzerinde gelir elde ettiğini ve bu rakamın markanın şimdiye kadarki en yüksek ilk çeyrek kârı olduğunu belirtti.
 
Microsoft oyun gelirlerinden büyük fayda sağlıyor
 
 
 
Yayımlanan raporla birlikte Microsoft’un oyun gelirleri önceki yıla göre yüzde 9 arttı. Microsoft, bu artışın birinci taraf içeriklerindeki ve Xbox Game Pass’teki büyümeden kaynaklandığını belirtti. Bu artış kısmen Bethesda tarafından geliştirilen Starfield’ın etkisinden kaynaklanıyor.
 
Bethesda’ya göre Starfield, satın almalar ve Game Pass dahil olmak üzere ay boyunca 10 milyon oyuncuya ulaşarak Eylül ayında ABD’de en çok satan oyun oldu. Microsoft, sektörün açık ara en büyük gelir kaynağı olan Xbox içerik ve hizmetlerinden elde edilen gelirin, Xbox Game Pass’teki büyüme sayesinde bir önceki yıla göre yüzde 13 arttığını bildirdi.
 
Öte yandan Xbox donanım satışları yüzde 7 oranında azaldı ve Microsoft, bu düşüşün satılan konsol sayısının azalmasından ve kısmen de fiyatların yükselmesinden kaynaklandığını belirtti.
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu