Haber

Metro hattının viyadükleri güçlendiriliyor

İSTANBUL (İGFA) –İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), M1A Yenikapı-Otogar-Atatürk Havalimanı metro hattı viyadüklerinde deprem güçlendirme çalışmalarına başladı.

Deprem güçlendirme projesinin temelleri, 1994 yılında inşa edilen Davutpaşa ve Merter viyadükleri ile 2002 yılında inşa edilen Dünya Ticaret Merkezi (WTC) viyadüklerinde atıldı. DTM istasyonunda gerçekleştirilen temel atma töreninde; CHP İstanbul İl Lideri Özgür Çelik, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve Bolu Kıbrısçık Belediye Başkanı Emin Tekemen katıldı.

Törende sırasıyla İBB Genel Sekreter Yardımcısı Pelin Alpkökin ve İmamoğlu birer konuşma yaptı.

“GÜÇLÜ BİR YATIRIM SÜRECİNİ YÖNETİYORUZ”

Yaklaşık 700 milyon liraya mal olacak çalışmaları başlatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, deprem ve kentsel dönüşüm sürecini koordine etmek amacıyla ‘Altyapı ve Dönüşüm Müdürlüğü’ biriminin kurulmasının yetersizliğine Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile tepki gösterdi. geçen hafta şu sözlerle yayınlandı.

“Söz konusu İstanbul olduğunda birileri burası Patagonya’da belediyeymiş gibi davranarak İstanbul’un hak ve kanunlarını ihlal etmeye çalışıyor” diyen Başkan İmamoğlu, şöyle devam etti: “Buradan Şehircilik Bakanlığımızı uyarıyorum. Depremle mücadelede yanınızdayız. İstesek de istemesek de o koltuktayız. Biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yiz. Merkezi hükümetin, hükümetimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın atadığı bir göreviniz var. 16 milyon İstanbullunun seçtiği makam. Bizler İstanbul’un hak ve kanunlarını koruyarak, bu tür sorunları çözerek görevimizi yerine getirmekle yükümlüyüz. İsteseniz de istemeseniz de o koltukta yanınızda yerimiz var. Anayasa bunu veriyor Bu nedenle bu tür çalışma ve uygulamaları yaparken lütfen bizimle diyaloğunuzu koparmayın. “Birlikte güçlü kararlar alalım ve İstanbul’un önündeki engelleri kaldıralım” dedi.

narlidere-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu