Teknoloji

Lojistik operasyonlarında teknolojinin aktif kullanımı büyük avantaj sağlıyor

Akça Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Erkam Akça, müşterilerine yapay zeka tabanlı yazılım hizmetleri ve akıllı eldiven gibi donanım desteği sağladıklarını, teknolojinin aktif kullanımının lojistik operasyonlarında büyük avantaj sağladığını vurguladı.

İş ortaklarına yenilikçi ve kişiselleştirilmiş çözümler sunan Akça Lojistik, paydaşlarına sunduğu teknolojik çözüm geliştirme ve uygulama hizmetlerini ‘Akça Teknoloji’ çatısı altında topladı. Akça Lojistik, sektörel bilgi ve tecrübesinin ışığında bu yıl kurduğu Akça Teknoloji markası ile lojistik sektörüne özel yazılım ve donanım çözümleri üretmektedir. Akça Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Erkam Akça, lojistikte teknolojilerin aktif kullanımıyla müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına hızlı ve pratik bir şekilde cevap verdiklerini belirterek; “Teknolojideki hızlı değişim, şirketlerin değişim ve dönüşüm yapma zorunluluğunu yaratıyor. Teknolojinin kullanımı; Lojistik operasyonları sırasında trafik ve verilerin işlenmesi ve yönetilmesinde büyük avantaj sağlar. Bu hedefle çözüm ortaklarımıza sunduğumuz tüm yazılım ve donanım çözümlerini birleştirerek Acca Teknoloji’yi kurduk. Sunduğumuz hizmetler sayesinde tüm operasyon ve süreçlerde verimlilik, esneklik, izlenebilirlik, güvenlik ve odaklanma gibi kazanımlar sağlıyoruz.” söz konusu.

Giyilebilir teknoloji sayesinde operasyonlar daha verimli gerçekleştiriliyor

Akça Teknoloji çatısı altında yazılım ve donanım hizmetleri verdiklerini anlatan Akça; “Yazılım hizmetlerimizin yanı sıra donanım hizmetleri de sağlıyoruz. Donanım operasyonlarımız kapsamında otonom cihaz uygulamalarını operasyonlarımıza uyarlama yönünde adımlar atıyoruz. Otonom ekipmanlar, AGV Sistemleri ve insansız cihazların sağladığı kazanımlar; Operasyonel verimliliğin yanı sıra ve daha da önemlisi iş sağlığı ve güvenliği açısından kaza riskini sıfıra indirerek operasyonel hata riskini azaltmak.

Donanım çözümlerimizin en yenisi Thread in Motion’ın geliştirdiği akıllı eldivenlerin çözüm ortağı olmamızdır. Giyilebilir teknoloji sayesinde depo elleçleme süreçlerinde çok daha verimli operasyonların yürütüldüğünü görebiliyoruz. Stok yönetimi, veri toplama ve iletişim gibi alanlarda büyük potansiyel taşıyan akıllı eldivenleri kendi operasyonlarımızda kullanıyor ve sonuçlarını herkesten önce test ederek verimliliğini kanıtlıyoruz. Amacımız, kendi operasyonlarımızda ve iş ortaklarımızın operasyonlarında en yüksek verimliliğe ulaşmaktır. Kesimde teknolojinin aktif kullanımı maliyetleri düşürür ve müşteri memnuniyetini artırır. “Bölümümüzde dönüşümün öncüsü olmak için çalışıyoruz” dedi.

Müşterilerimizin tüm süreçlerini tek elden yönetebilmelerini sağlıyoruz

Akça Teknoloji çatısı altında sundukları yazılım hizmetlerini anlatan Akça, şu bilgileri aktardı: “Yazılım hizmetleri adı altında BT Danışmanlığı, WMS (depo yönetim sistemi) ve TMS (nakliye yönetim sistemi) hizmetleri, bu sistemlerin canlı entegrasyonları İş ortaklarının ERP’leri ve Pazaryeri ile Entegrasyon Hizmetleri sağlıyoruz. Kullandığımız CONWO yazılımı ile mevcut bir yapının bulunmadığı alanlarda kullanılan akıllı eldivenlerden veri toplayarak yapay zeka tabanlı, gerçek zamanlı amaç ve verimlilik analizi yapabiliyoruz. Aynı zamanda cihazın (kullanıcının) depodaki konumunu ve deponun en çok kullanıldığı alanları gösteren sıcaklık haritası, depolardaki yerleşim planlarımızı verimli, sağlıklı, güvenli ve dinamik bir şekilde yönetmemize olanak sağlar. biçim. Bu sayede girilmemesi gereken alanlara erişim engellenir ve ani cihaz düşmelerinde çalışanın yöneticisi uyarılır. BT Danışmanlık Hizmetleri kapsamında tüm sistemin 7/24 izlenmesi ve desteklenmesi (ağ, siber güvenlik, veri depolama, yedekleme, raporlama vb.) ile entegrasyon kurulumu, modernizasyonu sağlıyoruz. Partner olduğumuz yazılım çözümlerimizle hem lojistik alanında faaliyet gösteren firmalara hem de kendi depolama veya taşıma süreçlerini yöneten her kesimden firmaya yerinde tespit, analiz, düzenleme, eğitim ve uygulama çözümleri üretiyoruz. Bu hizmetlerimizde On-Premises veya Cloud ortamlarda doğrudan satış veya kullandıkça öde gibi alternatif finansman modelleri ile çözümler üretebilmekteyiz. Ayrıca son yıllarda e-ticaret hacminin artmasıyla birlikte iş ortaklarımızın tüm süreçlerini tek elden ve entegre bir şekilde yönetebilmeleri için pazaryerleri ile entegrasyonlarımızı hazırladık. Burada Akça Lojistik’in gücünden yararlanarak sistemsel entegrasyon hizmetlerinin yanı sıra depolama, depo içi sipariş karşılama, satış ve operasyon hizmetlerinin de aksamadan sürdürülmesini ve takip edilmesini sağlıyoruz.

Özetle lojistik sektörü teknolojilere uyum sağlama konusunda oldukça şanslı ve yenilikçi bir noktada. Depolarda elleçlenen milyonlarca ürüne ve sahada yapılan binlerce sevkiyata ilişkin verilerin tutulması, işlenmesi ve analiz edilmesi, hem operasyonların doğru KPI’larla yürütülmesinde hem de geleceğe yönelik tahminlerin hazırlanmasında çok kritik rol oynuyor. Akça Teknoloji olarak iş ortaklarımızın bu yoğun trafikte yüklerini hafifleterek hedeflerine ulaşabilmeleri için bilgi birikimimiz ve operasyonel yeteneklerimizle destek oluyoruz.

doganyolhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu