Haber

Bursa’da Izgara Yasak

Bursa Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, 30 Eylül’e kadar mangal yapılmasının yasaklandığını duyurdu.

Bursa Valiliği İl Orman Yangınlarını Önleme ve Mücadele Komisyonu önceki kararlara ek tedbirler alındığını duyurdu. 11 Mayıs 2023 tarihinde alınan köy ve ormanlara 4 kilometre mesafedeki yerlerde anız ve bitki örtüsü gibi otların yakılması yasaklandı. 15 Haziran 2023 tarihinde alınan bir diğer kararla 30 Eylül 2023 tarihine kadar 20:00-08:00 saatleri arasında piknik alanlarında mangal, semaver, ateş ve denetimli ateş yakılması yasaklandı.

Ancak Bursa Valiliği’nden yapılan açıklamada, Türkiye’nin güney ve batı bölgelerinde devam eden büyük orman yangınları ve meteorolojiden gelen son bilgiler çerçevesinde Bursa’yı da etkisi altına alan yüksek sıcaklık ve kuvvetli rüzgarların orman yangını riskini artıracağı düşünülerek ek önlem alınmasına karar verildiği açıklandı. .

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bursa ilindeki tüm ormanlık alanlara ve Uludağ Milli Parkı dahil tüm orman parklarına giriş çıkışlar 30 Eylül 2023 tarihine kadar mangal, semaver ve ateşli piknik yapmak yasaktır. Bu tedbir ve yasaklara uymayanlar hakkında 6831 sayılı Orman Kanunu, 2872 sayılı Çevre Kanunu, 5721 sayılı Türk Ceza Kanunu ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu uyarınca işlem yapılmasına karar verilmiştir. – BURSA

haber-ikizdere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu