Haber

Batman ve Şırnak’tan deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen iller için Batman ve Şırnak’tan toplanan yardım malzemeleri deprem bölgesine gönderildi.

Kaymakamlık ve belediye koordinasyonunda toplanan gıda, battaniye, su, ısıtıcı, kişisel hijyen ve temizlik malzemelerinin yüklendiği TIR, Batman’ın Hasankeyf ilçesindeki sarsıcı bölgeye gönderildi.

Batman Üniversitesi akademisyenleri, öğrencileri, İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şubesi, din görevlileri de hazırladıkları yardımları Adıyaman’a gönderdi.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde çalışan işçi, 500 çift kişilik battaniye, 516 koli su, 220 koli meyve suyu, 440 koli süt, 220 koli bebe bisküvisi, 220 konserve balık, 360 çorap, 100 boyunluk ve 20 koli teslim etti. AFAD ekiplerine yastık. o yaptı.

Şırnak

Şırnak’ta bir araya gelen kadınlar, depremzedeler için tandırda yaklaşık 5 bin ekmek hazırladı.

Ekmekler paketlenip deprem bölgesine gönderildi.

Ekmek fırıncılarından Sebahat Aktaş, birlik ve beraberlik için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirterek, “Kadınlar olarak çorbanın tuzu olsun dedik. Biz onların yerinde olabilirdik. Rabbim vermesin” dedi. bu acıyı bir daha yaşasınlar Allah yar ve yardımcısı olsun.” ifadeleri kullandı.

Hatice Aktuğ da “Gün birlik beraberlik günüdür, acı hepimizin acısıdır, her türlü takviyeyi yapmaya hazırız” dedi. söz konusu.???????

azdavayhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu