Haber

Başkan Gümrükçü açıkladı: Balatçık İZBAN durağı sözleşmesi imzalandı

Katip Çelebi Üniversitesi istasyonu, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TCDD iştiraki tarafından işletilen İZBAN Banliyö Sınırı Çiğli ilçesinde Egekent ve Ulukent istasyonlarının ortasına yapılacak. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalandığını duyurdu.

Kent içi raylı sistemin İzmir’deki nadide ayağını oluşturan İZBAN’a iki istasyon daha ekleniyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların İZBAN’a erişimini kolaylaştırmak için Lale istasyonlarını Konak ilçesine, Katip Çelebi istasyonlarını Çiğli ilçesine kazandıracak. Çiğli’de Egekent ve Ulukent istasyonlarının ortasında yer alacak Katip Çelebi Üniversitesi İZBAN istasyonu, Ahmet Efendi ve Balatçık Mahallesi sakinlerinin ve üniversite öğrencilerinin ulaşımını kolaylaştıracak.

Gümrük: “50 bin vatandaşa hizmet verecek”

Uzun süredir Çiğli’ye bir İZBAN durağı daha getirilmesi için girişimlerde bulunan Önder Gümrük, “İhaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalandı. Yer tesliminin ardından başlayacak olan imalat çalışmaları 18 ayda tamamlanacak. Üretim çalışmalarını en hızlı şekilde tamamlamak için süreci takip edeceğiz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e ve İZBAN yönetimine teşekkür ediyorum. Uzun zamandır bu istasyonun yapılması için grup toplantısı yapıyorduk. İlçemizde yer alan Katip Çelebi Üniversitesi binlerce öğrenciye eğitim imkanı sunmaktadır. Öğrencilerimiz okula gidip gelirken zorluk çekmesinler diye bu istasyona çok ihtiyaç vardı. Ayrıca yeni açılacak olan Avrupa’nın en büyük Diş Hekimliği Fakültesi’nin de hizmete açılmasıyla birlikte vatandaşlarımız hastaneye ulaşım açısından da herhangi bir zorluk yaşamayacak. Katip Çelebi Üniversitesi durağı, Balatçık ve Harmandalı bölgelerinde ikamet eden 50 bin vatandaşa büyük bir ulaşım kolaylığı sağlayacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu