Haber

Ayvalık’ta Kış Hazırlıkları Tamamlandı, Ekipler Oluşabilecek Olumsuzluklara Karşı Teyakkuzda

Ayvalık Belediyesi kış aylarında yaşanabilecek aksiliklerin önüne geçmek maksadıyla çalışmalarını tamamladı, takımlar harika durumlarda oluşabilecek aksiliklere karşı teyakkuzda.

Ayvalık’ın sıkıntısız bir kış dönemi geçirmesi için gerekli tüm tedbirleri alan gruplar, kış hazırlıkları kapsamında Fen İşleri, Park ve Bahçeler ve Paklık İşleri Müdürlüğü olarak koordineli bir formda alandaki çalışmalarını tamamladı.

Göreve geldiğinde birinci iş olarak kentin altyapısı için çok kıymetli yatırımların altına imza atan Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, takımlarıyla birlikte yürüttüğü çalışmalarla kent merkezi ve tüm mahallerde, yağışlar sonrası yaşanan su baskınlarını ve büyük su birikmelerinin önüne geçti.

Kentin ana caddesi olan ve daha evvel yağışlarda büyük su birikintileri oluşan, Atatürk Caddesi ve irtibat yollarındaki yağmur suyu dranej kanallarını büyütülerek, yenilendi. Kış hazırlıkları kapsamında Fen İşleri takımları de cadde ve sokaklarda oluşabilecek su birikintileri için asfalt yama çalışmalarını kentin her noktasında gerçekleştirdi. Her yıl olduğu üzere bu yıl da Altınova, Küçükköy ve Ayvalık’ta derelerde ve uzantılarında, yağmur suyu kanallarında paklık çalışmaları gerçekleştirildi.

Kışın sağanak yağmurlarda su baskınlarıyla karşılaşmamak maksadıyla kış mevsiminin yaklaştığı bu günlerde her yıl rutin olarak Paklık İşleri Müdürlüğü takımları tarafından yapılan cadde ve sokaklardaki yağmur suyu drenaj ızgaraları, mazgallar ile rögarların paklığı de tamamlandı. Balıkesir Su ve Kanalizayon İdaresi’yle ortak yürütülen gece çalışmalarıyla kentin her noktasında, basınçlı sistemlerle kanal açma ile mazgal paklığı çalışmaları gerçekleştirildi. Kanallarda biriken ve tıkanmalara yol açabilecek çöpler de gruplar tarafından titizlikle temizlendi.

Park Bahçe Müdürlüğü takımları tarafından kent içi kaldırımlarda, orta refüjlerde, yeşil alan, park ve bahçelerde ağaçların budama ve bakımı, çim alanlarda da kış gübrelemesi yapıldı.

Yapılan çalışmalar hakkında Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin şunları söyledi; “Göreve geldiğimiz birinci günden itibaren kentin genelinde başlattığımız alt yapı seferberliğimizin meyvelerini sağanak yağışların yaşandığı kış periyotlarında aldık. Ana caddelerimizde trafik kazalarına sebebiyet verebilen su birikintilerini yaptığımız çalışmalar sonrasında yaşamadık. Ayvalık tarihi kent kimliği olan bir yer ve bu bahiste altyapı çalışmaları bir epey güç. Güç ve meşakkatli çalışmalarımıza tarihi kent sokaklarından, köylerimizdeki yollara, tarla ve zeytinlikler ortası yollardan, tüm yerleşim alanlarına kentin her noktasında çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın problem yaşamayacağı, kış aylarını sıkıntısız geçirmelerine yönelik her türlü önlemi de aldık. Rastgele bir aksilikte da tüm birimlerimizle hemşehrilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz”” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu